U Tešnju lider pao za dvanaest minuta

Poslije neočekivanog poraza protiv Bisera četa trenera Deljkića sasvim zasluženo trijumfovala je nad jednim od favorita za jači rang, Radnikom iz Hadžića, koji je do ovog susreta bio na liderskoj poziciji. Lider je pao u Tešnju već za 12 minuta jer Tešnjaci su do tog momenta golovima Žiže vodili sa 2:0. Ko zna, koliko bi mladi Adnan Žižo postigao golova Hadžićanima jer je zbog povrede morao napustit teren u šesnaestoj minuti. Kod oba gola odlično je reagovao brzonogi Kurdić, najbolji igrač subotnjeg duela na „Lukama“ pred nekih dvije stotine posjetilaca.

Do kraja poluvremena domaćin prepušta poluincijativu gostima no oni to ne uspjevaju kapitalizirati golom. U nastavku TOŠK ponovo susret otvara golom. Sjajno sa lijeve strane loptu ubacuje Bureković na njegov udarac najbolje reagira spretni Sadin Bašić za 3:0 u 47. minuti. Poslije deset minuta u drugom dijelu gosti koriste preko Fejzića pogrešku Salima Hasanbašića za konačnih 3:1. Koliko je strateg Radnika Nihad Kazić bio nezadovoljan učinkom svoje ekipe protiv TOŠK-a pokazao je slijedećim potezom. Njegovi igrači su odmah nakon susreta protiv Tešnjaka održali „kažnjenički“ trening.

Tešanj: TOŠK – Radnik 3:1 (2:0)

Gradski stadion „Luke“ u Tešnju. Gledalaca: 200. Sudija: Nermin Bajramović (Ilijaš). Strijelci: 1:0 Žižo (9), 2:0 Žižo (12), 3:0 Sadin Bašić (47), 3:1 Fejzić (57). Žuti kartoni: Bahtić, Bureković, Hankić (TOŠK), Drina, Sadiković (Radnik). Igrač utakmice: Haris Kurdić (TOŠK) – 8.

TOŠK: Dizdarević 7, S. Hasanbašić 7, Braković 7,5, Omahić 7, Dž. Hasanbašić 7,5, Hankić 7, Bureković 7, Hadžiahmetović 7, Žižo 7 (od 18. Sadin Bašić 7), Bahtić 7,5, Kurdić 8 (od .71 Plančić -). Trener: Hajrudin Deljkić.

Radnik: Nizić 6, Tahiri 6,5, Bajraktarević 6, Fejzić 6,5, Dupovac 6 (od 46. Đip 6,5), Sarvan 6,5, Aganspahić 6,5, Ibrica 6,5, Drina 6, Paraš 6 ( od 46. Konjhodžić 6,5), Jahić 6 (od 46. Sadiković 6). Trener: Nihad Kazić.