RK BOSNA TS Tešanj – RK SANA 7 Sanski Most 26:25

bosna-ts

Domaći su veoma samouvjereno otvorili susret i napravili seriju od 4:0. Tijekom cijelog prvog poluvremena nisu dozvolili da gosti iz Sanskog Mosta preuzmu inicijativu, a vratar domaćih Hrvić Almin i igrači Jaćimović Nebojša i Isaković Zlatko bili su prava enigma za ekipu Sane 7. Rezultat prvog poluvremena glasio je 11:7 u korist domaćih. Međutim, drugo poluvrijeme donosi pravi rukometnu borbu i neizvjesnost do kraja utakmice. Koncentracija domaćih lagano opada i gosti svakim napadom sve više prijete da ugroze stečenu prednost domaćih. Igrači gostiju Alagić Sanjin i Janković Dejan uz sjajna proigravanja Blagojević Gojka smanjuju prednost domaćih u 55. minuti na samo jedan zgoditak razlike i rezultat glasi 24:23. Međutim, “stari vuk” iz Tešnja Adžamija Avdija uz dobro raspoloženog Isaković Zlatka i mladog Hojkurić Ferida uspijevaju da sačuvaju hladnu glavu i zadrže prednost na svojoj strani. Konačan rezultat glasi 26:25 za Bosnu TS i bodovi ostaju u Tešnju. Najbolji pojedinci domaćih bili su Isaković Zlatko sa 7, Hojkurić Ferid sa 5 i Adžamija Avdija sa 4 postignuta zgoditka, dok su se kod gostiju istakli Janković Dejan sa 6, Alagić Sanjin sa 5 i Bonić Anis sa 4 zgoditka. Sudački par iz Sarajeva Kulović-Škaljić izvrsno je odradio svoj posao, zajedno sa nadzornikom Tkačekom iz Zenice.

• Suci: Kulović Edin/ Škaljić Vedad (Sarajevo)
  • Nadzornik: Tkaček Slavko (Zenica)
  • Sedmerci: Bosna TS: 7/8, Sana 7: 1/2
  • Isključenja: Bosna TS: 8 minuta,Sana 7: 10 minuta

Bosna TS: Sinanović, Kantić, Hojkurić 5, Isaković H. 2, Isaković A., Isaković Z. 7, Suljkanović, Omahić 1, Dolamić 2, Adžamija 4, Jaćimović 3, Hrvić, Kotorić 1, Krdžalić 1 Treneri: Turalić Armin i Ajanović Abdulah, Službena osobe: Ćusto Refik i Ćusto Kenan

Sana 7: Kočić, Bonić 4, Pašić 1, Alagić 5, Talić 4, Ramić, Okanović 1, Blagojević 3, Pašagić, Janković 6, Gredelj, Bašić, Zukić 1, Menzil
Treneri: Alihodžić Ibrahim i Maličević Senad, Službena osoba: Talić Denijal