Tri pobjede, po jedan neriješen ishod i poraz

GEDSC DIGITAL CAMERA

Tekst: Halid Fejzić

Vikend koji je iza nas kada su u pitanju klubovi s područja Općine Tešanj može se okarakterisat kao relativno uspješan. Tri pobjede, jedan neriješen ishod i jedan poraz je učinak tešanjskih klubova.

Fudbal: Druga liga FBiH – “Centar”

U prelijepoj atmosferi pred nekih 400 gledalaca, u komšijskom derbiju TOŠK je porazio odličnu ekipu Natrona 3:2. Svih devedeset minuta, plus nadoknada, publika je uživala u odličnoj preedstavi oba takmaca. U 12. minuti odličnim projektilom, najbolji pojedinac susreta Eldin Suljić matira Bejzića za prednost TOŠK-a. Poslije toga gosti preuzimaju incijativu i za jedanaest minuta preko spretnog Hadžića izjednačuju rezultat. Do kraja prvog dijela uz nekoliko šansi sa obje strane u 33. minuti odličan udarac Burekovića u sopstvenu mrežu prosljeđuje nespretni Šehić za poluvremnskih 2:1 za TOŠK. Drugo poluvrijeme gosti mnogo bolje otvaraju i ta ofanzivna igra donijela je novo izjadnečenje u 58. minuti, a strijelac za Maglajlije bio je Durmić. Radost gostiju traje samo pet minuta jer Sadin Bašić pogađa za konačnih 3:2 i za veliko slavlje „Atomaca“. Do kraja četa trenera Bradarića pokušavala je do trećeg izjednačenja, ali više nije imala ni snage, ni moći, ni sreće. Zbog drugog žutog kartona dobri sudija Topalović isključio je u 82. minuti Armina Mrgudu. Brojčanu prednost gosti ne koriste za poravnanje i kvar slavlja domaćih tifoza. Poslije samo jednog kola pauze, puleni Ajdina Mrgude vraćaju se na prvo mjesto sa 30 bodova i u posljednjoj jesenjskoj utakmici rasterećeni idu na megdan komšijama u Jelah. Konkurentska Bosna kiksala je u Visokom protiv Usore i svoje šanse za lidersku poziciju jeseni na drugoligaškom federalnom „Centru“ umanjila.

Na “Topoliku” Pobjeda je bez nekih većih problema porazila Radnik iz Hadžića 3:1. U ovoj zanimljivoj fudbalskoj predstavi dvostruki strijelac za pulene trenera Hadžića bio je Semir Pezer a u listu strijelaca upisao se i Aldin Bahtić.

Borac iz Jelaha bez nekoliko standardnih prvotimaca donio je rezultatom 3:3 samo bod protiv Hrida.

Rukomet – Prva liga FBiH – “Sjever”

Bosni TS definitivno paše krajiška klima, pa poslije pobjede u Bihaću, četa trenera Filipovića trijumfovala je i u Sanskom Mostu. Kostantno Tešnjaci su bili u prednosti nad ekipom Budućnosti. Ono što ohrabruje kada je u pitanju Bosna TS da su i mladi igrači u drugoj polovini susreta uspjeli sačuvati prednost. U konačnici Tešnjaci su slavili 26:23. Prve violine susreta bili su, Gušić i Tucaković sa šest golova dok su Zlatko Isaković i Enver Omahić postigli po pet golova, Hojkurić i Adžamija po dva gola. Ponovo je Beganović briljirao na vratima Bosne TS.

Odbojka: Prva liga FBiH – grupa A1

Djevojke trenera Izeta Mandžukića doživjele su neočekivani poraz na domaćem parketu od favorita ekipe Živinica. Ne žeimo umanjiti gostujuću pobjedu ali moramo istaći da su ove sezone pojačane za nekoliko igračica iz Kalesije. U sve tri seta kojeg su dobile gošće lomio se rezultat, ali nepotrebna nervoza u domaćinskim redovima, iako je bilo i srčanosti, i borbenosti kod mladih Tešanjski, ipak je iskustvo prevagnulo u ključnim momentima na stranu gošći i dobile su ovu utakmicu sa 3:0 po setovima: 23:25, 25:27 i 20:25.

Izvor: Radiotesanj.ba