Tri gola, dva isključenja

GEDSC DIGITAL CAMERA

Tekst: Halid Fejzić

TOŠK je teže nego očekivano u komšijskom ogledu trijumfovao protiv solidne Usore. U prvom dijelu oko 150 gledalaca nije imalo šta vidjeti osim u 44. minuti šansu Nuhanovića. U petoj minuti nastavka sudija Oprašić na hlađenje poslao je Hasanbašića i Džananovića i u tih četrdest minuta plus nadoknadu obje ekipe bile su lišene usluga po jednog igrača. Domaćin je imao incijativu al su to bili jalovi napadi s desne strane dok je lijeva strana za fudbalere sa Luka bila brisani prostor. I u toj igri Tešnjaci probijaju led u 65. minuti kada Nuhanović primorava Bećirovića da prvi put vadi loptu iz mreže. Osmo Nuhanović bio je asistent i za drugi TOŠK-ov gol kada je Suljić pogodio za 2:0. Gosti su ublažili poraz sjanim golom Maglića za konačnih 2:1. S ovom pobjedom TOŠK je i dalje u vrhu ljestvice al da bi tu ostao treba mnogo više truda i zalaganja učiniti da se iz Visokog u narednom kolu vrate ne poraženi.
Tešanj: TOŠK – Usora 2:1 (0:0)
Stadion “Luke” u Tešnju. Gledalaca: 150. Sudija: Admir Oprašić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Nuhanović (65), 2:0 Suljić (80), 2:1 Maglić (87). Žuti kartoni: Braković, Mrguda, Bureković, Skomorac (TOŠK), Mujkanović, Filipović, Mašić, Martić (Usora). Crveni kartoni: Hasanbašić (TOŠK) i Džananović (Usora) oba isključenja u 50. minuti. Igrač utakmice: Osmo Nuhanović (TOŠK) – 7,5.

TOŠK: Dizdarević 6,5, Braković 6,5 (od 85. Kantić), Hasanbašić 6, Muslić 6,5 Burajić 6,5(od 46. Sab. Bašić 6,5), Hankić 7,5, Suljić 7, Mrguda 6,5, Bureković 6,5 Skomorac 6,5, Nuhanović 7,5 (od 89. Salkanović). Trener: Ajdin Mrguda.
Usora: Bećirović 6,5, Maglić 7, Aličić 6,5, Mujkanović 6,5, Marković 6,5, Filipović 6,5 (od 78. Jurišić), Mašić 6,5 (od 82. Rahmanović), Gavrić 6,5, Martić 6,5 (od 85. Đonlagić), Džananović 6, Mahmutović 6,5. Trener: Ilija Matošević.

Izvor: Radiotesanj.ba