Bosna TS trijumfovala nad fenjerašom

16112013566

Tekst: Halid Fejzić

Teže nego očekivano Bosna TS je na svom ognjištu porazila Banoviće 28:26. Da li zbog naporne tekme od srijede protiv tuzlanske Slobode Solane ili zbog toga što Banovićani čvrsto drže fenjer, puleni trenera Filipovića u susret ušli su opušteno i ta ih opuštenost pratila ih je preko četrdeset minuta susreta a onda su Tešnjaci počeli ozbiljnom igrom u odbrani i kvalitetnom završnicom u napadačkoj ulozi prije svega Gušića, Envera Omahića, mladog Jusufbegovića i sjajnog Handžića uz iskusnog Adžamiju preokrenula je rezulat i u posljednjih petnaestak minuta nije ispuštala prednost i na kraju slavila 28:26. Kod gostiju Ivanišević bio je najprecizniji sa 12 golova. U 49. minuti povrijedio se Malčinović kojeg su brzom intervencijom pripadnici tešanjske Hitne pomoći hospitilizirali i nakon pregleda pušten je kući. Treba istaći da tešanjska publika njih oko stotinu bila je velika podrška domaćim igračima a i povrijeđenog Malčinovića nagradila je aplauzom uz želju za što brži oporavak. Ne smijemo zanemariti činjenicu da odlične role na vratima domaćina odradili su Beganović i Sinanović I kod gostiju Todorević.
Bosna TS: Sinanović, Gušić 8, Hojkurić, A. Isaković, A. Omahić, Adžamija 4, Z. Isaković 2, Handžić 5, E. Omahić 4, Dolamić 2, Šaranović, H. Isaković, Hadžić, Kantić, Jusufbegović 3. Trener: Ljubomir Filipović.
Banovići: Todorević, Malčinović 1, Sakić, Efendić, Ivanišević 12, Modrić 1, Rizvić, Čamdžić, Kavazović 5, Savić 5, Tokić 2, Avdić. Trener: Edis Rahmanović.