TOŠK pregazio Rudar

nk tosk

Poslije neočekivanog poraza u Župči, TOŠK je do vrha napunio mrežu Rudaru iz Breze. Nekih 150 posjetilaca na “Lukama” prvi gol je vidjelo u osamnaestoj minuti kada nakon kornera TOŠK-a loptu zahvata nespretno Terzić i matira sopstvenu mrežu. Za samo dvije minute Suljić iz odličnog slobodnjaka pogađa za 2:0. Do prvog dijela još je Halilović pogodio za poluvremenskih 3:0. U drugom dijelu kao i u prvom,  ravnopravno TOŠK je pogodio još tri gola. Skomorac je dva puta matirao Buljetovića i Sadin Bašić jedan za konačni potop Brezana.

Tešanj: TOŠK – Rudar 6:0 (3:0)

Stadion „Luke“. Gledalaca: 150. Sudija: Jasmin Krajina (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Terzić – ag (18), 2:0 Suljić (20), 3:0 Halilović (29), 4:0 Skomorac (51), 5:0 Skomorac (62), 6:0 Sadin Bašić (77). Žuti kartoni: Hankić, Halilović, Sabin Bašić (TOŠK), Hercegovac (Rudar). Igrač utakmice: Samir Skomorac (TOŠK) – 9.

TOŠK: Dizdarević -, Braković 7,5 (od 32. Nuhanović 8), Hasanbašić 7,5, Muslić 7,5, Burajić 7,5, Hankić 7,5 (od 39. Sabin Bašić 7,5), Halilović 8, Suljić 8,5 (od 46. Rakić 7,5),  Armin Mrguda 7,5, Skomorac 9, Sadin Bašić 8. Trener: Ajdin Mrguda

Rudar: Buljetović 5, Hodžić 5 (od 55. Kovač 5), Bajrić 5, Zaimović 5, Šabić 5 (od 64. Nefić 5), Skenderović 5, Turbo 5, Bektić 5, Džulović 5 (od 64. Hercegovac 5), Musa 5, Terzić 5. Trener: Mahir Džafo.