TOŠK trijumfovao na strani, Borac i Gradina kući a Pobjedi poraz u komšijskom ogledu

Tekst: Halid Fejzić

U protekloj sedmici kao i protekle dvije od onih klubova koji su igrali svoje mečeve, svi su trijumfovali, TOŠK, Borac i Gradina dok je Pobjeda doživjela poraz.

Fudbal: Druga liga FBiH – “Centar”

TOŠK je još jednom obradovao svoje simpatizere I sa vrućeg terena protiv Hrida golovima mladog Halilovića rezultatom sa 2:1 uknjižio svoju novu pobjedu i za dijelenje prve pozicije sa Bosnom iz Visokog sa 24 boda.

Jelaški Borac je na svojim “Šibovima” golovima Žiže (29), Durmiševića (36), Bilonića (48) i Nedimom Subašić (71). U svim segementima igre Borac je nadigrao slabu ekipu Stupčanice. Jelaški trijumf pomalo je pokvario nepromišljenim startom Kurdić, koji je prije 24 minute regularnog toka morao pod tuš. Treba istaći I slabu posjetu u subotnjeg ogledu na “Šibovima” tek nekih stotinu posjetilaca.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Pobjeda iz Tešanjke doživjela je neočekivan poraz kao gost na “Topoliku” rezulatom 1:0 protiv Usore.

Košarka – A2 – “Sjever”

Pred nekih sedamdeset posjetilaca u dvorani tešanjskog Sportsko rekrativnog centra, Gradina je u pravom trileru u posljednjih pet minuta duela porazila ekipu Promo iz Donjeg Vakufa. Od prvog minuta agresivnošću na svim poljima Gradina je nametnula svoj ritam igre I do trideset i petog minuta sve držala pod svojom kontrolom, no tada sa nekoliko brzopletih napada i lošom realizacijom odbranbenih zadataka došla je na minus tri trojkom Kurića (60:63). U posljednjih četiri minuta duela svojim pogotcima kapiten Jabandžić i iskusni Mehuljić rezulatom 69:63 pobjedu ostavljaju u Tešnju. Prvo ime susreta bio je iskusni Kemal Ljubović sa 20 poena, zatim ga u Promu slijede, Dedić (16), Vinčević I Mustafica(6), Kurić (5), Selmir Mulasmajić, Admir Mulasmajić (3), Atić, Alkić (2). Kod Tešnjaka strijelci bili au, Jabandžić (19), Mehuljić (18), Pantelejić (15), Zukanović (13), Dobrijević i Bešo (2). Po četvrtinama 22:14, 16.11, 10:15, 21:23.