Turnir Tešanj 2014

DSC_0750

U subotu i nedjelju, 21. i 22. juna 2014. godine, ŽKK Tešanj je organizovao turnir za košarkašice kao posljednju pripremu pred prvu takmičarsku sezonu. Na prvom turniru za košarkašice koji je organizovao ŽKK Tešanj učestvovale su ekipe iz Teslića, Žepča, Živinica, Banovića i Tešnja. U dvodnevnom programu su organizovane utakmice škole košarke, pionirskih i kadetskih selekcija, te takmičenja u savladavanju poligona za najmlađe, kao i takmičenja u slobodnim bacanjima i trojkama za starije selekcije.

U kategoriji kadetkinja, prvo mjesto je osvojio ŽKK Tešanj, drugo mjesto je pripalo KK Žepče, a treće KK Millenium iz Živinica. U kategoriji pionirki prvo mjesto je zauzela ekipa ŽKK Tešanj, drugo mjesto ekipa iz Banovića, dok se van konkurencije takmičila ekipa KK Millenium iz Živinica. Najuspješnijim klubovima i pojedincima su dodjeljeni trofeji i diplome, dok su se ostalim učesnicima turnira dodjelile zahvalnice.